Dlaczego warto stosować pozycjonowanie lokalne?

Mając swój biznes w jakimś mieście trzeba mieć świadomość, że nasi klienci mogą nas szukać również w Internecie, gdy są zainteresowani usługami, które świadczymy.

Prowadzać taki biznes jak jakaś restauracja lub salon fryzjerski zależy nam na pozyskaniu klientów z okolicznych miejscowości i danego miasta, w którym działamy. W przypadku restauracji jednak zależy nam na tym, aby o naszej działalności dowiedziały się osoby, które przejeżdżają w naszej okolicy.

Po co tak naprawdę stosować pozycjonowanie lokalne?

Załóżmy że jakaś osoba szuka nowego fryzjera w okolicy, bo chce zrezygnować z usług osoby, do której dotąd chodziła. Wtedy bardzo często wpisuje ona w wyszukiwarkę frazę fryzjer i jakaś miejscowość lub jeszcze dzielnice i zaczyna szukać fryzjera działające na tym obszarze. Wiadomo, że większość ludzi patrzy tylko na kilka pierwszych pozycji, które im się pokazały w wyszukiwarce i wybiera z nich osobę, u której chce wykonać daną usługę. Dlatego prowadząc biznes tego typu, gdzie chcemy sprzedać komuś coś lub wykonać jakąś usługę też należy się pozycjonować, ponieważ będąc widocznym w sieci mamy szansę pozyskać nowych klientów, którzy pozwolą nam na większe dochody. Stosując pozycjonowanie lokalne nie szukamy swoich przyszłych klientów po całej Polsce tylko interesuje nas przyciągniecie tych, którzy mieszkają stosunkowo blisko naszej firmy.

W przypadku tego pozycjonowania trzeba wybrać inne słowa kluczowe i konkurujemy z przedsiębiorstwami, z którymi wykonujemy podobne usługi na tym danym terenie. W dzisiejszych czasach należy dbać o widoczność w sieci, ponieważ tam większość ludzi szuka informacji, które ich interesują.

One thought on “Dlaczego warto stosować pozycjonowanie lokalne?

Dodaj komentarz